Každý den se proklínáte, že během dne nic nevypijete. Jediné co si během rána a dopoledne dáte je káva a to je naprosto špatně. Váš pitný režim je zcela bídný. Neděláte dobře a sami to víte. Máme pro vás skvělou radu jak si pitný režim zajistit. Sypané kvalitní čaje vám v tom pomohou. Nemusíte je pít horké, ale ani studené je to jen na vás. Když si každé ráno uděláte čaj do větší konvičky a budete ho mít stále před sebou, nemusíte se bát, že byste se nenapila. Každý pohled na konvičku vás k tomu bude podněcovat. Ovšem správná příprava čaje je velmi důležitá. Nemůžete každý čaj zalít vařící vodou a doufat, že bude mít to nejlepší z bylin.
Každý čaj je jiný a potřebuje speciální přípravu. Ideální teplotu pro uvolnění skvělé chuti a jemného aroma. Uvedeme vám pár příkladů. Zelené čaje vyžadují nižší teplotu okolo šedesáti až sedmdesáti stupňů. Když je zalijete vroucí vodou, zničíte jejich chuť i barvu. Spálí se a budou hořké. Jejich louhování je krátké okolo dvou až tří minut. Když je necháte déle, na povrchu čaje se udělá matná mapa a čaj zhořkne. Pak už není dobrý a nedá se pít. Proto je dobré si vždy u sypaných čajů nejdříve přečíst jejich vhodnou přípravu. Jakou teplotu potřebují a jak dlouho se mají louhovat. Jedině tak docílit skvělé barvy, chuti a vůně.
Bylinné čaje většinou požadují delší louhování a vroucí vodu na zalévání. Musíme je nechat dostatečně vyluhovat. U bylinek je to okolo patnácti až dvaceti minut. Uvolnění léčivých složek trvá. Z bylin tak dostaneme to nejlepší. Černé čaje vyžadují vroucí vodu a louhování okolo pěti minut. U čajů je důležité i skladování. Musí být v suchu a nesmí být vystaveny vlhkosti. Jen správně uchované čaje si zachovávají svou kvalitu, chuť, vůni, aroma a barvu. Dopřejte si skvělí požitek z pití dobrého a kvalitního čaje v jakékoliv situaci. Bylinky na uklidnění nebo na špatnou náladu.