Pozvěte své děti k pracovní kuchyňské desce …

Rádi vaříte, ale nemáte rádi, když se vám dítka „motají“ pod nohama? Pamatujte na to, že dětství vašich robátek velmi rychle uteče a než se nadějete, budou brzy dospělé. A nic se již nedá vrátit. Tak aby vás to nemuselo za pár let mrzet, zavolejte vaše ratolesti a požádejte je, aby s vámi přichystali snídani nebo pomáhali při přípravě nedělního oběda. Děti budou rády, že jsou s vámi, najdete si tak i vzácnou chvilku na společné sdílení a povídání. Vaši potomci si budou připadat důležitě a zůstanou jim vzpomínky, jak se parádně zabavily s maminkou v kuchyni. Mohou vám pomoci umýt ovoce i zeleninu a tím v nich vytváříte i zdravé návyky. Pro samotné děti se vaří moc pěkně. Dají se vytvářet „veselé talíře“, vaší fantazii se meze nekladou. Podívejte se třeba na obrázek, kde z obyčejné palačinky ve chvíli vytvoříte roztomilý obličejíček a prckové mohou soutěžit a vymýšlet jméno pro novou pohádkovou postavu.

ozdobená palačinka na talíři

Nemusíte být zrovna výtvarně nadaná, ale stačí popustit uzdu své fantazii a nechat se unášet radostí a vaše veselé talíři budou sklízet obdiv celé rodiny. Škvrňata tak slupnou i jídlo, nad kterým by se třeba ofrňovaly, ale když se na ně z jejich talíře bude usmívat pajdulák, nebudou mít čas na výmluvy.

I hrachová kaše se dá parádně nazdobit. Jen si představte: Naservírujte kaši na talíř, mezitím uvaříte vejce natvrdo. Podélně ho rozpůlíte a už máte očička. Místo nosu vložíte hranolek nakládané nebo čerstvé okurky, uši vytvoříte z krajíčků chleba – nejlépe kváskového a pusu doplníte také z vykrojené okurky do půlměsíčku. Přidáte vlasy z kvašené zeleniny a čupřina je na světě. A to by bylo, aby vašim zlatíčkům nechutnalo!

děcka loupají brambory

A když už jsme u kvašené zeleniny, přidám recept. Nakrájíte na drobno hlávkové zelí, nastrouháte mrkev, nakrájíte na půlměsíčky cibuli. Je dobré kombinovat maximálně tři suroviny. Vše promícháte ve větší míse, posolíte, pomačkáte rukama a necháte hodinu, dvě, odstát. Zelenina pustí šťávu. Poté ji napěchujete do sklenice anebo do keramického kvašáčku (dá se sehnat na řemeslných trzích anebo na netu), zatížíte a necháte v teple zhruba týden kvasit. Jakmile začne z povrchu mizet pěna, je hotovo. Přendejte do sklenice s uzávěrem a skladujte v lednici. Kvašená zelenina je plná vitamínů, enzymů, podporuje střevní mikroflóru, imunitu, dodává nám to, co naše tělo potřebuje, a to v přirozené formě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku