Pomoc z přírodních zdrojů

Existuje skutečně celá řada bylinných produktů, které nám přináší úlevu od bolestí, napětí, zklidňují záněty a pomáhají tak regenerovat buňky. Některé z nich si můžeme sami vypěstovat, nasbírat, usušit, zkrátka se na takové nepříjemné období řádně připravit.

jitrocel

Šalvěj lékařská – osvědčená bylinka, kterou si lze vypěstovat na zahrádkách. Zmírňuje příznaky nachlazení a to díky silici, která pomáhá uvolňovat hleny a částečně uvolní od bolestí. Ideální je jako kloktadlo. 2 lžičky sušené šalvěje přelijeme 250 ml vroucí vody, zakryjeme na deset minut. Scedíme a přidáme půl čajové lžičky soli, která má dezinfekční účinky. Tento teplý roztok lze kloktal po celý den. Je pravdou, že šalvěj je naprosto skvělá i když ji přidáme do koupele nebo použijeme nálev na oplachování vlasů. Dokážeme tím zabránit tvorbě lupů.
Proskurník lékařský – velmi neodborně se mu říká Ibišek a také je tak známý u většiny lidí. Obsahuje slizy, které jsou ideální pro odkašlávání a zvládnou zmírnit podráždění sliznic. Hlavní a nejúčinnější součástí je macerovaný kořen. A když se přidá máta a zázvor, je zázračný lektvar na světě. Stačí jednu lžičku proskurníku a 1 lžičku máty vložit do hrnce a tak 3 minuty povařit, poté přidat zázvor a nechat 10 minut louhovat. Poté scedit a dochutit medem, citronem nebo i popíjet bez ochucení.

mateřídouška

Jitrocel a mateřídouška – oba dva dokáží skvěle zatočit jak s kašlem, nachlazením a skvěle rozpouští hleny. Známý jitrocelový sirup snad nemá konkurenci, snad až na mateřídoušku. Ta navíc umí léčit daleko širší spektrum neduhů a to od obyčejného kašle, zánět průdušek, astma až po akutní a chronickou bronchitidu. Příprava je opět jednoduchá stačí lžičku sušených bylinek zalít vroucí vodou, nechat 10 minut louhovat a poté scedit. Kdo chce, opět si může chuť vylepšit medem, ale není to nutné, čaj je velmi lahodný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku