V období pandemie koronaviru bylo pro mnohé téměř nemožné věnovat se sportovním aktivitám. Mnoho z nás si vytvořilo z domácnosti svou provizorní kancelář, ve které trávili desítky hodin týdně. Jenže naše tělo pohyb potřebuje více, než si dokážeme uvědomovat. A je proto nasnadě najít pomocníka, který bude doslova naším hnacím motorem. Proč by to nemohly být právě chytré hodinky či fitness náramek?
V posledních letech prodej těchto chytrých pomůcek na sport raketově vzrostl a není se čemu divit, hlídají totiž doslova každý váš krok. Nejsou jen skvělým pomocníkem při běhu, kdy počítají spálené kalorie či počet odběhnutých kilometrů, využijete je i v běžném životě. S lepšími modely je totiž možné přijímat hovory, posílat a číst příchozí zprávy nebo dokonce fotit. Po celou dobu také zaznamenávají vaší tepovou frekvenci a upozorní v případě, kdy máte pohybu nedostatek. Pravidelně vás nutí ujít za den určitý počet kilometrů a pohyb s nimi je tak trochu větší zábava.
Jejich nespornou výhodou je párování s mobilním telefonem. Oceníte je tedy v případě, kdy potřebujete být na telefonu, ale zároveň si chcete dát pořádně do těla a do sportovního oblečení se vám rozměrný telefon už nevejde. Navíc se nemusíte strachovat, že by mohl v zápalu pohybové aktivity vypadnout z kapsy a rozbít se.
Pro jaký model se rozhodnout?
Vždy záleží, co od přístroje očekáváte a jakou finanční sumu jste ochotni do zařízení investovat. Na sportování, kdy chcete mít pod kontrolou tepovou frekvenci, počet odběhnutých kilometrů nebo čas, si vystačíte s levnějšími modely či fitness náramkem.
Lepší typy hodinek do značné míry nahradí mobilní telefon. Ten tak můžete s klidným svědomím nechat na dně kabelky nebo v kapse i v případě, kdy potřebujete nutně přijmout hovor nebo zaplatit za nákup v obchodě. Rozhodnutí je tedy v konečné fázi na vás.